Purda Wielka - email: kontakt@purdawielka.pl

Nienawiść w nas się budzi ilekroć zło się ziści, choć hasłem dobrych ludzi sprzeciw bez nienawiści. T. Kotarbiński

Znajomi przesłali mi dzisiaj zdjęcie młodzieńca, który zamieścił fotografię sugerującą, że właśnie „oczyszcza jelito grube”. Zastanawiam się, jak można polubić taką kreację? A młodzieniec staje się bohaterem. Podziwia go wójt, sekretarz, kilku radnych i sołtysów, narzeczona z mamusią, urzędniczka, kilku kolegów, kilka koleżanek, brat oraz dziecko, w takim wieku, że nie powinno korzystać z facebooka. Mamy swój cudowny świat, który zmierza do ……

Od kilkunastu miesięcy w Purdzie rozlewa się nienawiść. Sączy ją jeden człowiek, ale tak skutecznie, że zatruwa kolejne umysły. Nagle patrzysz na swoich sąsiadów, przyzwoitych ludzi i widzisz, że wszystko się zmieniło. Przestają cię pozdrawiać, przestają się uśmiechać a na portalach społecznościowych zamieszczają komentarze lub „lajkują” komentarze, których będą się wstydzić, ale to wszystko później. Teraz po prostu cię nienawidzą. Nie wiedzą, dlaczego cię nienawidzą- bo tak mówi truciciel*? bo ty jesteś „jakiś” inny?……..  Potrafisz udowodnić, że się mylą, że źle wybierają, że wierzą w kłamstwa, że tworzą fikcyjny świat i że nigdy nic się nie zmieni, jeśli wszyscy będą oczekiwali korzyści. „Lepiej nic nie mówmy, bo nic nie dostaniemy.” To, że innym jest źle, że są krzywdzeni- nieważne- MY MAMY SUMIENIE CZYSTE. NIEUŻYWANE. (St. J. Lec)

 *truciciel- osoba z zaburzeniami, która celowo kłamie, aby przekonać innych, że wokół nich toczony jest spisek, który powoduje, że nie są „piękni, młodzi i bogaci”.