Purda Wielka - email: kontakt@purdawielka.pl

Sesja Rady Gminy

25 września 2015r. o godzinie 11.30 odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Purda. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu bo jest jedna z wielu okazji aby poznać wspaniałe osiągnięcia wójta Piotra Karola Płoskiego ( PSL). Myślimy, że trudno byłoby te wspaniałe sukcesy dostrzec a tak mamy okazję być dobrze poinformowani, z pierwszych "ust" aby nam nic nie umknęło. Podczas tej sesji wójt będzie odbierał pieniądze szkołom i przedszkolom aby przekazać je na działalność kulturalną w nowo powstającym Domu Kultury w Purdzie z siedzibą w Klewkach(sic!). Istnieje olbrzymia szansa, że będziemy tańczyć na wiejskich festynach przez całą jesień, zimę i wiosnę.....

To, że w szkołach nie przeprowadzono zaplanowanych remontów i modernizacji jest mało istotne, wyremontowany jest przecież Dom Kultury w Klewkach. Zapraszamy ludzi, którym nie jest wszystko jedno. 

W sesji nie będą uczestniczyli radni Powiatu Olsztyńskiego: Teresa Chrostowska i Jerzy Laskowski, gdyż zupełnie przypadkowo (zapewne) terminy sesji naszej Rady Gminy zostały ustalone w tych samych dniach i o tej samej godzinie jak terminy sesji Rady Powiatu- dotyczy sesji przez cały rok. Wielka to szkoda, gdyż radni Powiatu Olsztyńskiego mogliby zgłaszać nasze prośby i potrzeby podczas wystąpień na sesjach Rady Powiatu.